Загальна інформація

Кафедра екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Історія розвитку

МИ ВЧИМО НА ОСНОВІ СУЧАСНИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ, ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ ВІТЧИЗНЯНОЇ МЕДИЦИНИ, ВЛАСНОГО БАГАТОРІЧНОГО ДОСВІДУ ТА ТРАДИЦІЙНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИЛОСЕРДЯ!

Кафедру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф було утворено наказом ректора Сумського державного університету № 0928-І від 18 грудня 2019 року та на виконання спільного наказу Міністерства оборони України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 29.09.2015 року №514/633/989 «Про утворення кафедр медицини катастроф та військової медицини».

Напрямок підготовки фахівців: спеціальність 222 «Медицина», 228 «Педіатрія», 221 «Стоматологія», 229 «Громадське здоров’я», 227 «Фізична терапія та ерготерапія», 017 «Фізична культура і спорт». З 2020 р. розпочато підготовку студентів зі спеціальності 223 “Медсестринство” спеціалізація “Екстрена медицина”.

На кафедрі навчаються студенти 1, 2, 4 та 5 курсів, проходять підготовку лікарі-інтерни, клінічні ординатори та аспіранти. Викладаються дисципліни: «Екстрена та невідкладна медична допомога», «Анестезіологія та інтенсивна терапія», “Базова підтримка життя”, “Розширені заходи реанімації та інтенсивної терапії”, «Перша домедична допомога», «Підготовка офіцерів запасу галузі знань «Охорона здоров’я», «Військова токсикологія та радіологія», «Медичний захист військ». Всі викладачі кафедри мають вагомий практичний досвід надання екстреної медичної допомоги постраждалим. Це фахові травматологи, реаніматологи, спеціалісти служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, військові медики. Кафедра плідно співпрацює з Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України.

ТЕМИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

  1. Оптимізація екстреної медичної допомоги постраждалим на догоспітальному та ранньому госпітальному етапах (Optimization of emergency medical care for victims in pre-hospital and early hospital stages), науковий керівник: Шкатула Ю.В. e-mail y.shkatula@med.sumdu.edu.ua Номер держ.реєстрації :0120U101636 від 16.03.2020 р.
  2. Розроблення деротаційно-деторсійного корегуючого корсету для лікування сколіотичної хвороби у дітей (Development of derotational-detorsional corrective corset for the treatment of scoliotic disease in children), науковий керівник: Шкатула Ю.В. e-mail y.shkatula@med.sumdu.edu.ua

НАПРЯМИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

  1. Оптимізація екстреної медичної допомоги постраждалим на догоспітальному та ранньому госпітальному етапах
  2. Діагностика та інтенсивна терапія травматичної крововтрати.
  3. Корсетотерапія сколіотичної хвороби у дітей.

СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ГУРТОК