Загальна інформація

Кафедра екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Про кафедру

Викладачі кафедри

hizhnya-yaroslava-volodimirivna

Хижня Ярослава Володимирівна

кандидат медичних наук, доцент

Закінчила в 2002 році медичний факультет Сумського державного університету. Навчалася в інтернатурі з оториноларингології в Харківській медичній академії післядипломної освіти (2002-2004 рр). Після закінчення інтернатури працювала лікарем-отоларингологом у Сумській міській клінічній лікарні №5. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Роль загальних і місцевих чинників у розвитку кальцифікації артеріальної стінки, зумовленої гіпервітамінозом D», науковий керівник – д.мед.н., професор Атаман О. В. З 2011 року працювала асистентом кафедри фізіології і патофізіології СумДУ. З 2016 року – асистент кафедри загальної хірургії, радіаційної медицини, з 2020 року – асистент кафедри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Лікар-отоларинголог вищої категорії. Автор 50 наукових і навчально-методичних праць.

badion.y.o

Бадіон Юрій Олексійович

кандидат медичних наук, доцент

Народився 26 листопада 1984 року у м. Полтава. Навчався у Лебединському медичному училищі ім. проф. М.І. Сітенка, після його закінчення проходив строкову службу у лавах Внутрішніх військ України. З 2005 по 2011 рік навчався у Медичному інституті СумДУ, закінчив магістратуру за спеціальністю «Травматологія та ортопедія».

Кандидат медичних наук з 2018 року. Тема дисертаційної роботи: «Оптимізація допомоги постраждалим із поєднаною скелетною травмою на догоспітальному та ранньому госпітальному етапах в умовах агропромислового регіону», науковий керівник – д.мед.н., професор Шкатула Ю. В.

З 2020 року Бадіон Ю. О. виконує обов’язки заступника завідувача з учбової роботи. Поєднує роботу викладача з практичною діяльністю лікаря ортопеда-травматолога. Є автором 25 наукових праць та 2 навчальних посібників.

Snapchat-590657923 (1)

Касян Світлана Миколаївна

кандидат медичних наук, асистент

Закінчила у 2007 році медичний факультет СумДУ.

У 2016 році захистила дисертацію на тему: «Діагностика та прогнозування наслідків перинатального гіпоксично-ішемічного ураження ЦНС у дітей першого року життя», науковий керівник – д. мед. н., доцент Тарасова І.В. Має 51 науково-методичних публікацій, у тому числі у 8 статтях НБД Scopus, та 1 Web of Science, автор 2 посібників та 2 патенти.

7-8

Ткаченко Юлія Анатоліївна

кандидат медичних наук, асистент

Закінчила у 2000 році медичний факультет СумДУ. З 2000 по теперішній час працює лікарем анестезіологом дитячим у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Сумської обласної дитячої клінічної лікарні. Лікарська категорія – вища.

У 2017 році захистила дисертацію на тему: «Морфофункціональні особливості регенерації шкіри при хімічній травмі та застосування хітозанових плівок у віковому аспекті», науковий керівник – д. мед. н., доцент Погорєлов М. В. Має близько 15 наукових праць.

Редько С.І.

Редько Сергій Іванович

асистент

У 1981 році закінчив Чернівецький державний медичний інститут.

У 1982-2000 роках працював на посаді лікаря анестезіолога Сумської міської клінічної лікарні № 1.

З 2000 по 2008 роки працював на посаді лікаря анестезіолога в лікарні м. Сурман, Лівія, Північна Африка. З 2008 року по теперішній час працює в Медичному інституті СумДУ.

Лікар-анестезіолог вищої категорії.

Стаж роботи – 29 років, педагогічний стаж – 11 років.

Автор 23 наукових публікацій.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Шаповал Ігор Вікторович

асистент

Народився у 1964 році. Навчався в Харківському медичному інституті. У 1988 році закінчив військово-медичний факультет при Куйбишевському медичному інституті. Проходив військову службу на посадах начальника медичної служби військової частини, хірурга-ординатора операційно-перев’язувального взводу окремого медичного батальйону.

Після поновлення Української державності, працював лікарем хірургом та реаніматологом Сумської міської клінічної лікарні № 4. Багато років очолював громадську організацію «Сумська обласна організація Товариства Червоного Хреста України». Має підготовку по програмі навчання GRC тренерів з організації та проведення навчання за стандартом «Базова підтримка життя» (Basic Life Support, BLS). Пройшов медичне стажування в Українському науково-практичному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у 2019 році.

Лучко Н.С.

Лучко Наталія Сергіївна

лаборант кафедри

У 2006 році закінчила Сумський державний університет за спеціальністю «Правознавство» і здобула кваліфікацію юриста. 

З 2012 року працює в Медичному інституті.

Відповідальна за роботу Регіонального навчально-тренувального центру з підготовки немедичних працівників.

 

rbt

Веселова Янiна Володимирiвна

старший лаборант

В 2008 роцi закiнчила Сумський державний педагогiчний унiверситет. Отримала спецiальнiсть вчителя англійської мови, зарубiжної лiтератури та iнформатики.

З 2008 року працює в Медичному інституті.

Професійний перекладач. Відповідальна за видання навчально-методичної літератури.

Дериземля Т.М.

Дериземля Тетяна Миколаївна

препаратор

Відповідальна за створення домашнього затишку на кафедрі.